Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 20:07
 
Terme’de köy konağı çalışmaları
Samsun'un Terme İlçesi'nde atıl durumda olan okul ve resim kurum binaları restorasyondan geçirilerek, köy konağı haline dönüştürülüyor.
SAMSUN Haberi
Terme’de köy konağı çalışmaları

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, eski köy okullarının onarım ve tadilatları yaptırarak mahalle halkının hizmetine sunuyor. Terme Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ilçeye bağlı Şuayip, Gündoğdu, Mescitli, Aybeder, Emiryusuf ve Sancaklı mahallelerinde atıl vaziyette bulunan köy okulları halkın ihtiyaçlarına cevap verilecek şekilde başta aşağı yenilendi. Köy okulları ayrıca muhtarlık olarak da kullanılabilecek. Başkan Kul, 1950’li, 1960’lı yıllarda köylere inşa edilen ve bugün artık kullanılmayan eski sarı badanalı okul binalarının bulundukları yerlere özgü şekilde kullanılacağını söyledi.

 

KUL: “HATIRALARI VAR”
Atıl kalan eski okulları gerekli tadilat, bakım, onarım, boya badana ve çağın bilişsel teknolojisiyle donatarak mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekle getirdiklerini dile getiren Başkan Kul, “Bu binalar bulundukları mahallelerin ihtiyaçlarına uygun olarak köy konaklarına dönüştürülecek. Okul binaların çevrelerinde ciddi peyzaj çalışması yapılacak ve birçok hatıranın bulunduğu o binalar yeniden hayat bulacak” dedi.

 

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Terme Belediyesi, Şenol Kul
Yorumlar
Haber Yazılımı