Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 10:13
 
Togar'a bunu CHP'li meclis üyeleri yapmaz!
Tekkeköy Belediyesi 30 milyon borcunu belediyeye ait bir araziyi 10 milyona satarak bir kısmını ödemeyi planlarken, AK Partili Meclis Üyesi'nin mahkemeye başvurarak satışı durdurmasının ardından meclis üyesi şimdi de Togar'ın karşısına aday adayı oldu.
GÜNDEM Haberi
Togar'a bunu CHP'li meclis üyeleri yapmaz!

Tüm AK Partili belediyelerinde olduğu gibi Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanlığı da borç batağında olduğu biliniyor. Belediyenin yaklaşık 30 milyon lira borcu olduğu kaydediliyor. Bütün belediyelerde olduğu gibi borç batağında olan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar seçimlerin yaklaştığı bu süreçte biraz nefes alabilmek için Tekkeköy sınırlarında ETİ Bakır A.Ş. içerisinde yer alan belediyeye ait araziyi satışa çıkarttı. ETİ Bakır A.Ş. sınırları içerisindeki araziyi almaya talip olurken belediye bu araziden 10 milyon lira gelir elde etmeyi hedeflemektedir.

 

Belediye, satış ihalesi hazırlama görevini yazı işleri müdürü görevlendirilir ve müdür emekliliği öncesi satılacak araziyi kamu arazisi olarak kayıt eder. Belediyenin tapulu arazisi olmasına rağmen emekliliği öncesi yazı işleri müdürünün araziyi kamu arazisi olarak kayıtlara geçirmesi nedeniyle yapılan ihaleyi AK Parti Tekkeköy Meclis Üyesi Aydın Çift Bölge İdare Mahkemesi'ne taşır ve yürütmenin durdurulması kararı aldırarak satışı durdurur.

 

Bölge İdare Mahkemesi, arazinin belediyeye ait olup olmadığının belgelerini talep eder ve belediye seçim öncesi kendisine bir nebze olsun nefes aldıracağı arazi satışının gerçekleşmesi için mahkemeye alelacele arazinin tapusunu mahkemeye sunar. Tekkeköy Belediyesi'nin biran önce mahkemenin karar vermesini ve seçim öncesi bir nebze olsun nefes almayı amaçladığı öğrenildi.

 

Arazinin satışını engelleyen Aydın Çift'in daha öncede 3 kez Tekkeköy Belediye Meclisi'nde grup kararını deldiği için parti disiplin kuruluna sevkedildiği ortaya çıktı. Çift'in yaklaşan yerel seçimlerde AK Parti'den Tekkeköy Belediye Başkan aday adayı olması akıllara, "Belediye başkanı olabilmek için en güçlü rakibi olan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ı yıpratmak ve maddi anlamda zor durumda bırakmak için mi bu gibi hamleler yapıyor" sorularını getiriyor.

 

Emekliliğinin hemen öncesi belediyenin arazisini kamu arazisi gibi işleten yazı işleri müdürü ile Tekkeköy'den aday adayı olan AK Parti Tekkeköy Meclis Üyesi Aydın Çift'in belediyeye bu keleği planlı yapıp yapmadığı bilinmiyor. Aydın Çift ile belediye meclisinde AK Partili diğer meclis üyeleri Mehmet Ekinci ve Aydın Yılmaz'ın da ortak hareket ettikleri ve tıpkı Çift gibi diğer iki meclis üyesinin de parti disiplin kuruluna daha önce sevk edildikleri öğrenildi.

 

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'a yapılan siyasi ataklar karşısında, "Togar'a başka partinin muhalefet etmesine gerek yok. Togar'ın yıpranması için kendi partilileri zaten yeterince hamle yapıyor" eleştirilerinin doğmasına neden oldu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Tekkeköy Belediyesi, Hasan Togar, Aydın Çift, Mehmet Ekinci, Aydın Yılmaz
Yorumlar
Haber Yazılımı