Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 16:05
 
Toros Gübre belediyelerin başına bela olmuş!
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'a cip hediye eden Toros Gübre'ye kaçak kum taşıyan firma sahibinin kum için Togar'a yaklaşık 300 bin TL ödeme yaptığı gerekçesiyle açılan soruşturma akıllara 2012 yılında Toros Gübre'de ele geçen kaçak kum yüzünden o dönem Tekkeköy Belediyesi'ne kesilen para cezasını getiriyor
GÜNDEM Haberi
Toros Gübre belediyelerin başına bela olmuş!

Toros Gübre üretmiş olduğu gübre yapımında kullandığı kumu belediyeler aracılığıyla kaçak olan deniz kumundan temin ettiği ortaya çıktı. 2012 yılında Samsun İl Özel İdaresi tarafından, Toros Tarım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'ne yönelik yapılan denetimde 263 ton 'kaçak' tüvenan deniz kumu ele geçirilmişti. Toros Gübre'nin kumu gübre yapımı için sözleşmeli olarak temin ettiğini öne sürmesi üzerine Tekkeköy Belediyesi'nden savunma alan İl Özel İdare yetkilileri, savunma dilekçesinin gerçeği yansıtmadığına karar vermişti.

 

Bu gerekçeyle 263 ton kaçak deniz kumuna el konulmuş ve belediye tarafından kurulan Tekkeköy İmar İnşaat Hayvancılık Tarım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'ne toplam 9 bin 964 TL idari ceza parası kesilmişti. Toros Gübre'ye o dönem 50 bin TL para cezası kesilmişti.   Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'a 500 bin TL değerinde cip hediye eden Toros Gübre'ye kaçak kum taşıyan firma sahibin kaçak kumdan dolayı Togar'a yaklaşık 300 bin TL ödeme yaptığını itiraf etmesi, "Toros Gübre üretmiş olduğu gübrede kullandığı kumu kaçak yolllardan temin ediyor. Kaçak kum olayında da Tekkeköy Belediyesi'ni kullanıyor" yorumlarının yapılmasına neden oluyor. Birçok belediye parke taşı ve yol yapıl çalışmasında kum bulmakta zorlanırken, Toros Gübre'nin binlerce ton kaçak deniz kumunu kolaylıkla elde etmesi, "Bu nasıl adalet" yorumlarının yapılmasına neden oluyor.      

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Toros, Gübre, belediyelerin, başına, bela, olmuş!,
Yorumlar
Haber Yazılımı