Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 07:26
 
Tüfek'ten kumpas iddiası
Atakum Belediyesinde 2 milyon 300 bin TL'lik zimmet iddiası davası hakkında konuşan CHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek kendisinin yaptığı muhalefetten dolayı kurulduğunu iddia etti.
SİYASET Haberi
Tüfek'ten kumpas iddiası

Atakum Belediyesi eski başkan yardımcısı F.T.A'nın sanık olarak yargılandığı zimmet davasında, bugün ikinci celse görüldü. Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya eski Belediye Başkanı Tanık olarak katıldı. Altyapı ücretlerinin zimmete geçirildiği öne sürülen davada mahkeme heyeti dava dosyasını Ankara'ya gönderilmesine karar verdi.

 

Samsun Adliyesinde görülen zimmet davasında bir ilk yaşandı. İshak Taşçı'nın göreve gelmesinin ardından CHP'li Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tüfek'in kızı F.T.A'nın başkan yardımcılığı yaptığı dönemde altyapı ücretlerinin zimmete geçirildiği iddiasıyla inceleme yapılmış ve ardından da savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu. Savcılık iddianamesinin ardından Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın ikinci duruşması dün gerçekleştirildi. Atakum Belediyesi eski Başkanlarından Metin burma'nın da tanık olarak dinlendiği davaya CHP'li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek'te katıldı.

 

Açılan dava ile kendisine karşı kumpas kurulduğunu öne süren Tüfek, "Belediyeler kendi inisiyatifleri ile altyapı ücretlerinde indirime gidebilir. Fakat mevcut yönetim benim belediye meclisindeki söylemlerinden rahatsız olduğu için beni yıldırmak adına kızım üzerinden bana kumpas kurmaya çalışmıştır. Bugüne kadar belediyede yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükleri gün yüzüne çıkarttıkça belediye bundan her zaman rahatsız oldu. Ben susmadıkça farklı yollardan beni susturmak istediler. Bunu başaramayınca da bu sefer kızım üzerinden beni susturmak istediler" dedi.

 

Tüfek, "Ben kızımın masum olduğunu ve yanlış yapmadığını çok iyi biliyorum. Adalet sonunda tecelli edecek ve kimin suçlu kimin masum olduğu ortaya çıkacaktır. Eğer yetim hakkı yiyen kızım dahi olsa hiç gözünün yaşına bakmam. Fakat uydurma iddialarla birisine iftira atılıyorsa kırk kat yabancı dahi olsa iftira atılanın her zaman yanında olurum. Dün Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava ne hikmetse bazı basın yayın organlarına sahte mail adresleri ile servis edilerek haberin kamuoyuna duyurulması sağlanıyor. Fakat servis edilen haberin adeta bizleri suçlu gibi göstermesi çok manidar" diye belirtti.

 

Dava dosyasının Sayıştay'a gönderileceğini ifade eden Tüfek, "Davanın ikinci duruşmasında mahkeme heyeti önlerindeki bilirkişi raporlarını yeterli bulmamış olacakki dava dosyasının bir bütün halinde Sayıştay denetçilerinden oluşacak 3 kişilik bilirkişi kurulundan rapor alınması için Ankara Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesine yazı yazılmasına, bu hususta bilirkişinin yapacağı incelemeye esas olacak bilgi, belge, evrak ve dökümanların Atakum Belediye Başkanlığından istenmesine karar verdi" diye konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Tüfek'ten, kumpas, iddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı