Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:33
 
Türk, 'Altında 4 taksit yeterli değil'
Samsun Vizyon Kuyumculuk Sahibi Osman Türk, sektörde ciddi daralma yaşandığını, düğün sezonu olmasına rağmen beklenen canlılığın olmadığını belirterek, "Umudumuz gurbetçi vatandaşların yapacağı alış verişlerle sektörün hareketlenmesini sağlamalarıdır" dedi.
EKONOMİ Haberi
Türk, 'Altında 4 taksit yeterli değil'

Kuyumculuk sektörünün 2019 yılında beklediği canlılığı yakalayamadığını kaydeden Osman Türk, "Düğün sezonu başlamış olmasına rağmen umut ettiğimiz canlılık yaşanmamakta. Gurbetçilerimiz gelmeye başladı ve Ağustos ayında gurbetçi vatandaşlarımızın sektörü canlandırmasını umuyoruz. Düğün sezonu başladı diyoruz ama hareketlilik yok. Vatandaşlar aksesuardan uzak duruyor. Orta kesim yatırım amaçlı altına yönelirken, üst sınıf ise fantezi yani pırlantadan vazgeçmiyor. Üst kesime ise henüz kriz vurdu diyemeyiz" dedi.

 

Altında Nisan ayından itibaren taksitli satışın önünün açıldığını vurgulayan Türk, "Ticaret ve Sanayi Bakanlığı durdurulan taksitli altın satışını tekrar yapılabilmesi için yapmış olduğu çalışma neticesinde artık peşin fiyatına 4 taksit olanağı getirilmiştir. Taksitli satış olanağının tekrar hayata geçirilmesi ile sektörde biraz kıpırdanma olmuştur ama 4 taksit seçeneği yeterli değildir. En az 6 aya çıkarılması gerekmekte. Altın fiyatları oldukça yüksek seyretmekte. Altın fiyatları bu derece yüksek seyrederken 4 ay taksit seçeneği sektörün tam anlamıyla canlanması için yeterli değil" şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Vizyon Kuyumcu, Osman Türk, Altın, Kredi Kartı
Yorumlar
Haber Yazılımı