Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 14:32
 
TÜRKAV gençleri tedavi ettiriyor
Kısa adı TÜRKAV olan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Samsun Şube Başkan Yardımcısı İlkay Erkan, TÜRKAV olarak Samsun'da sentetik uyuşturucu batağına bulaşmış 7 genci tedavi ettirdiklerini ve tedavi olan gençlerden iki tanesini işe yerleştirdiklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
TÜRKAV gençleri tedavi ettiriyor

"UYUŞTURUCU TACİRLERİ ASILSIZ İHBARLARDA BULUNUYOR" 
TÜRKAV olarak, devletin kurumları ile irtibatlı şekilde uyuşturucuyla mücadele ettiklerini ve uyuşturucu nedeniyle suça bulaşmış gençliğimiz kurtulması için çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Erkan, "Bizim verdiğimiz bu mücadele uyuşturucu yapılanmalarını oldukça rahatsız etmekte. Bizi engellemek için BİMER- CİMER gibi devlet kurumlarına sık sık şikayetlerde bulunulmakta. Uyuşturucuya karşı ve uyuşturucuya bulaşmış gençliği kurtarmak için verdiğimiz mücadelenin yanı sıra uyuşturucu tacirlerinin asılsız ihbarlarıyla da mücadele etmeye çalışıyoruz" dedi.  

 

HEM TEDAVİ HEM İŞ 
Samsun'da sentetik uyuşturucu batağına bulaşmış 17 genci tedavi görmesi için hastaneye yatırdıklarını kaydeden Erkan, "Tedavi süresi 45 gün olduğu için tedaviyi tamamlayabilen 7 gencimiz olmuştur. Geri kalanların bir kısmı bir hafta bir kısmı 10 gün olduğunda tedaviyi yarım kesmiştir. Tedavi olmanın zorla yaptırımı yok. Bağımlının kendi rızasıyla tedavi olma isteği olmalı. 18 yaşından küçükleri ailelerinden imza alarak, 18 yaşından büyük olan bağımlı gençleri kendi onarıyla tedavi ettiriyoruz. Tedavisini tamamlayan 7 gençlerimizden 2 tanesini bugün işe yerleştirdik" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: TÜRKAV, gençleri, tedavi, ettiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı