Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 16:45
 
Türkiye’de Ligler Ertelenecek mi?
UEFA, koronavirüs nedeniyle 55 katılımcı ülkeyle yaptığı acil toplantının ardından EURO 2020'yi erteledi. UEFA’nın alınan bu kararının ardından Türkiye’de de seyircisiz oynanan lig maçlarının erteleneceği belirtiliyor.
SPOR Haberi
Türkiye’de Ligler Ertelenecek mi?

Koronavirüs nedeniyle UEFA’nın yaptığı bugünkü toplantı sonrası EURO 2020, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi organizasyonları ertelendi. Norveç Futbol Federasyonu, sosyal medya hesabından turnuvanın 11 Haziran - 11 Temmuz 2021'e ertelendiğini duyurdu. Fransa'dan L'Equipe de Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin koronavirüs tehlikesi geçene kadar askıya alındığını belirtti.

 

UEFA’nın aldığı kararın ardından ise gözler Türkiye’ye çevrildi. Korona vakalarının ardından lig maçlarının seyircisiz oynanması kararı alınmıştı. Türkiye’de de lig maçlarının ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu olurken yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak olan yeni tip Koronavirüs ile mücadele çerçevesinde kapsamlı bir eşgüdüm toplantısında alınacak kararların içerisinde lig maçlarının da erteleneceği beklentisinin olduğu kaydedildi.

 

TFF 2. Ligde 73 puanla lider olan ve ligi lider olarak bitirmeyi hedefleyen Yılport Samsunspor ise 25 Nisan’da yapmayı planladığı şampiyonluk kutlamasını gecikmeli olarak yapacağı belirtiliyor.  

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsunspor, UEFA, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, Korona, Lig
Yorumlar
Haber Yazılımı