Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 20:52
 
TÜYAP'dan mobilya fuarı
TÜYAP Fuarcılık tarafından TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ‘Samsun 4. Mobilya, İç Mimari, Halı, Aydınlatma, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
TÜYAP'dan mobilya fuarı

Fuarın açılış konuşmasını yapan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Bu yola çıkarken ortaya bir inanç ve hedef koyduk. İnancımız ve hedefimiz, Samsun’da hatırı sayılır bir seviyeye gelmiş mobilya endüstrisini Türkiye çapında marka haline getirerek, uluslararası arenada tanınan bir noktaya taşımaktı. Bugün itibariyle Samsun Mobilya Fuarımız, her sene artan dolulukla devam eden bir fuar haline geldi. Önümüzdeki sene hedefimiz, yabancı ziyaretçi sayısını arttırarak, mobilya ihracatına katkı sağlamaktır.” dedi.

 

Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkârlar Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan yaptığı konuşmasında, “Biz peygamber mesleği yapıyoruz. Bu sektörün temsilcileri olarak da insana hizmeti, hakka hizmet olarak gören bir mesleğin mensuplarıyız. Bu fuarlar, bizlerin yaptığı ürünlerin ulusal ve uluslararası arenalarda tanıtılması için büyük bir önem arz ediyor. Türkiye’de mobilya fuarı dendiği zaman kendini kabul ettirmiş Samsun Mobilya Fuarı'nın, önceki üç fuardan daha da iyi olacağına inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır yaptığı konuşmasında, “Mobilya sektörü Samsun’da altyapısı güçlü olan sektörlerden birisidir. Maalesef istediğimiz seviyede değildir. İnşallah bu fuar organizasyonları, bu sektörü istediğimiz noktaya taşımaya vesile olacaktır. Bu alanların fiziki altyapısının oluşturulması önemli ama en önemli olan konu buraların işletilmesidir. Dört yıldır bütün yapılan fuar etkinlikleri en üst seviyede ilgi gördü. Bu fuara vatandaşlarımızın yoğun bir katılım yapmasını bekliyoruz. Sadece Samsun değil, bütün Karadeniz Bölgesi'nden, yurt içi ve yurt dışından insanların buraya gelip, stantları gezmesini istiyoruz. Biz ve diğer kurumlar, bu fuar organizasyonlarının şehrin her yerinde hissedilmesi için yoğun uğraşlar veriyoruz.” dedi.

 

Samsun'un fuarlar kenti olduğunu söyleyen Samsun Valisi Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, "Samsun 4. Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı’nın hayırlı olmasını diliyorum. Fuarlar çok önemlidir. Fuarlar sektörün tanınması, ticaretin gelişmesi, kültür ve sanat faaliyetlerinde çok etkin bir yöntemdir. O yönüyle Samsun Fuar Merkezi'nin TÜYAP fuarlarının nezdinde 2-3 ayda bir yeni fuarlarla karşımıza çıkmaları çok anlamlıdır. Bugün ise Samsun 4. Mobilya Fuarı’nda beraber olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz" dedi.

 

Konuşmalarının ardından ‘Samsun 4. Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı’nın açılışı Valin Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. 12-17 Mart 2019 tarihleri arasında açık kalacak olan ‘Samsun 4. Mobilya, İç Mimari, Dekorasyon ve Aksesuarları Fuarı’nın açılış törenine ayrıca, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Samsun Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, TÜYAP, Osman Kaymak, Cihat Alagöz, Turan Çakır, Ali Rıza Ercan, Tekkeköy, Edip Çakıcı, Atakum, Namık Kemal Nazlı, Hacı Eyüb Güler
Yorumlar
Haber Yazılımı