Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 20:14
 
Ulusal Akıl Ve Zekâ Oyunları Samsun’ da Başladı
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “Ulusal Akıl ve Zekâ Oyunları Mangala ve Koridor Oyunları Turnuvaları” düzenlenen açılış töreninden sonra başladı.
EĞİTİM Haberi
Ulusal Akıl Ve Zekâ Oyunları Samsun’ da Başladı

Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampında düzenlenen açılış programına Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hanife Öztürk Erdin, “Milli Mücadelenin 100. Yılını kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, akıl ve zekâ oyunlarının ülke genelinde yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, bu oyunlara gönül veren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize destek olmak amacıyla Samsun’da Ulusal Akıl Zekâ Oyunları, Mangala ve Koridor Turnuvalarını düzenlemeye karar verdik. Turnuva için çok uzak şehirlerden ve yakın şehirlerden Samsun’a geldiniz. Sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Misafir öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını” belirtti. “Turnuvaların güzel bir şekilde geçmesini ümit ediyor, hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

 

“Milli Mücadelenin Ruhunu Samsun’da Hissedecekler”
Turnuvalara 32 ilden 66 öğrenci ve danışman öğretmenleri katılıyor. Turnuva için Samsun’ da öğretmen ve öğrenciler ayrıca Kurtuluş meşalesinin yakıldığı Samsun’un simgelerinden olan Tütün İskelesini, Bandırma Vapurunu, Amazon Köyü ve Panorama Dijital Gösteri Merkezini ziyaret ederek Samsun’u yakından tanıma fırsatını bulacaklar.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Ulusal, Akıl, Ve, Zekâ, Oyunları, Samsun’, da, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı