Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 16:45
 
'Uyuşturucu kurullarında siyasi partilerde olmalı'
Siyasi Partilerin illerde kurulan İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu toplantılarına dahil edilmesi gerektiğini belirten CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Halkla en fazla diyalog kuran yapıların siyasi partiler olduğunu unutmamak gerekiyor" dedi
SİYASET Haberi
'Uyuşturucu kurullarında siyasi partilerde olmalı'

Uyuşturucu toplumumuzun kanayan yarası olduğunu belirten CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Samsun'da haberlerde en fazla karşımıza uyuşturucu belasına bulaşmış gençlerimizin haberleri çıkmakta. Daha önce Meclis'te Uyuşturucu Komisyon'u kurulacağı haberlerini okuduk ama halen komisyonun kurulmadığını görmek acı vericidir. İsmini yeni duyduğumuz ve her geçengün piyasaya yeni uyuşturucu çeşitlerinin sürüldüğü görmek insanı dehşete düşürmekte. Uyuşturucu kullanımına bağlı ölümleri gördükçe insan dehşete düşüyor" dedi.  

 

Çığ gibi büyüyen uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için toplum olarak hep birlikte çalışılması gerektiğine vurgu yapan Akcagöz, "Emniyet güçlerinin uyuşturucuya buluşan gençlere karşı başarılı çalışmaları var. Ama emniyetin istihbarat faaliyetleri ile önleyici tedbirler alarak piyasadaki uyuşturucunun sokaktaki satıcıya, içiciye ulaşan operasyonları hayata geçirmesi gerekmekte. Özellikle son zamanlarda kullanımı artan sentetik uyuşturucuların imalathanelerine karşı operasyonlar yapılması gerekmekte. Sokakta uyuşturucuya karşı yapılan başarılı çalışmaları imalathanelere karşıda görmek istiyoruz" diye konuştu.  

 

İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu çalışmalarının güzel bir çalışma olduğunu ama yeterli olmadığını söyleyen Akcagöz, "Bu kurullarda siyasi partiler temsil edilmeli. Biz bu komisyonla ilgili bir çağrı almadık. Hakla en fazla bütünleşen, halkın içinde en çok olan, birebir muhattap olan yapılar siyasi partilerdir. Böyle toplumsal bir olayda siyasi partileri görmezden gelinmesi doğru değil. Siyasi partiler bu komisyonlarda aktif şekilde yer almalı. CHP olarak uyuşturucuya karşı her adıma sonuna kadar destek veriyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: 'Uyuşturucu, kurullarında, siyasi, partilerde, olmalı',
Yorumlar
Haber Yazılımı