Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 09:56
 
Uyuşturucu sevkiyatının parası kumardan iddiası
Samsun'da yüklü miktarda uyuşturucu getirmek isteyenlerin özel mekanlarda kumar partileri düzenledikleri ve gecede mekan sahibi olarak yüklü miktarlarda para kazanarak getirecekleri uyuşturucu için finans sağladıkları öne sürülüyor.
ASAYİŞ Haberi
Uyuşturucu sevkiyatının parası kumardan iddiası

Samsun'da uyuşturucunun finans ayığını kumar sektörünün oluşturduğu belirtiliyor. Sisteme göre İstanbul'dan Samsun'a yüklü miktarda uyuşturucu getirmeyi amaçlayan uyuşturucu tedarikçilerinin uyuşturucu sevkiyatı öncesi gecelik mekan ayarlayarak kumar partileri düzenledikleri belirtiliyor. Düzenlenen bu kumar partilerine uyuşturucu sektöründe isim yapmış kişilerin yanı sıra, tefecilerin, avukat gibi farklı meslek gruplarında faaliyet gösteren isimlerin ve adları mafya olarak tabir edilen çete liderlerinin katıldığı vurgulanıyor.

 

Kumar partisi düzenleyen mekan sahiplerinin bir gecede 100 binlerce lira kazandıkları ileri sürülüyor. Düzenledikleri kumar partileri sayesinde gecede kazandıkları yüklü miktardaki paralar ile İstanbul'dan Samsun'a uyuşturucu sevkedebilmeleri için finans sağladıklarının altı çiziliyor. Son aylarda Samsun'un Canik İlçesi'nde Gazi Osman Paşa Mahallesi Son Durak Mevkii'nde ve yine Canik İlçesi Karşıyaka Mahallesi'nde bir mekanda gecelik kumar organizasyonları düzenlendiği iddia ediliyor.

 

Düzenlenen iki kumar organizasyonuna da ismi çok sayıda gayri meşruda anılan kişilerin katıldığı ve oyun oynanmasına yer temin eden isimlerin yüklü miktarda para kazandıkları, bu paralar ile Samsun'a uyuşturucu getirdikleri öne sürülüyor. Samsun'un Karşıyaka Mahallesi'nde yapılan son kumar organizasyonu sayesinde elde edilen paranın Samsun'a sokulduğu iddia edilen 10 kilo bonzainin finansmanında kullanıldığı öne sürülüyor.

 

Kumara karşı Samsun Asayiş Şube Müdürlüğü Kumar Masası polisleri mücadele ederken, uyuşturucuyla ise Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik polislerinin mücadele ettikleri biliniyor. Kumar ile farklı şubenin, uyuşturucuyla ise farklı şubenin mücadele etmesinden dolayı uyuşturucu ve kumar arasındaki bağlantının bu zamana kadar çözülemediği ifade ediliyor. Kumar partisine yapılan baskında yakalananlara yalnızca kabahatler kanununa aykırı davranma suçu nedeniyle cüzi miktarda para cezası uygulanması nedeniyle uyuşturucunun finansı için kullanılan kumar partilerinin önüne geçmenin mümkün olmadığının altı çiziliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Kumar, Uyuşturucu
Yorumlar
Haber Yazılımı