Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 08:49
 
Uyuşturucu terörü FETÖ'yü solladı
Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya'nın yapmış olduğu açıklamalar üzerine korkunç gerçek gün yüzüne çıktı. Türkiye'de uyuşturucu terörünün FETÖ isimli terör örgütünü solladığı ortaya çıktı.
ASAYİŞ Haberi
Uyuşturucu terörü FETÖ'yü solladı

Geçtiğimiz günlerde bir haber ajansına özel açıklamalarda bulunan Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, 15 Temmuz 2016 yılından bugüne kadar geçen 3 yılı aşkın sürede kamuda FETÖ mensubu 240 bin kişi hakkında adli işlem yapıldığını, bunlardan 85 bininin tutuklandığını, hala cezaevlerinde FETÖ mensubu 30 bin 600 civarında tutuklu ve hükümlünün bulunduğunu söyledi. Uzunkaya, yalnızca 2018 yılında ise 130 binin üzerinde uyuşturucu operasyonu yapıldı. Ve bu operasyonlarda 187 bin 965 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 22 bini aşkın şüpheli tutuklandığını açıkladı.

 

Uyuşturucu operasyonlarında 1 yılda işlem gören ve tutuklanan kişi sayısının neredeyse 3 yıldır devam eden FETÖ operasyonlarında işlem gören kamu çalışanlarının oranını yakalaması Türkiye'de uyuşturucu sektörünün ne boyutlara geldiğinin delili olarak gün yüzüne çıktı. Halen cezaevlerinde uyuşturucu suçundan 57 bin civarında tutuklu ve hükümlü bulunuyor. Türkiye'deki cezaevlerinde yatan tutuklu ve hükümlü sayısının toplamının 230 bin olduğu göz önüne alındığında, bu sayının 57 bininin uyuşturucudan yatıyor olması Türkiye'deki korkunç uyuşturucu tablosunu gözler önüne seriyor.

 

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Celal Uzunkaya, FETÖ, Uyuşturucu
Yorumlar
Haber Yazılımı