Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 15:36
 
Uyuşturucuyla etkin mücadele edilmiyor
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, uyuşturucuyla mücadele konusunda Samsun Emniyet Müdürlüğü'nün çok başarılı çalışmaları olduğunu belirtirken, AK Parti Hükümeti'nin uyuşturucuyla mücadele konusunda etkin bir mücadele sergileyemediğini ileri sürdü.
SİYASET Haberi
Uyuşturucuyla etkin mücadele edilmiyor

Uyuşturucu kullanımının onlu yaşlara kadar düştüğünü iddia eden Taner Tekin, "Uyuşturucu okul önlerinde ulaşılabildiğini, mahallelerde, sokak aralarında bunun büyük bir sorun haline dönüştüğü aşikar. Bu anlamda yuvalar yıkılıyor, aileler bozuluyor, insanlar evlatlarını kaybediyor veya ailesel ve toplumsal çok büyük krizler yaşanabiliyor. Bu yaşananlar elbette duyarlı vatandaşlar olarak bizleri de üzmekte. Şöyle bir durumda var ki, Samsun Emniyet Müdürlüğü üzerine düşeni fazlasıyla yapma gayretinde. Samsun Emniyet Müdürlüğü'nü tebrik etmek gerekli. Basından takip ettiğimiz kadarıyla hergün uyuşturucu satıcılarına karşı yeni bir operasyonun yapıldığını görüyoruz. Bu anlamda emniyet personelini teşvik etmek ve tebrik etmek lazım" dedi.  

 

Samsun polisinin uyuşturucuyla mücadele konusunda daha başarılı çalışmaların altına imzalar atacaklarına da inandıklarını vurgulayan Tekin, "Uyuşturucu ile mücadelede yalnızca emniyet personelinin yapacağı çalışmayla çözülebilecek bir bela değil. Asayiş boyutundan önce eğitim boyutuna önem vermek gerekiyor. İşsizliğin alkol ve uyuşturucu kullanımında büyük etken olduğunu unutmamak gerekmekte. Bu anlamda hükümetin kalıcı tedbirler alması gerekmekte. İşsizlik konusunda kalıcı tedbirler alınması durumunda uyuşturucuya karşı savaşta büyük yol alınacağı görülecektir. Emniyet üzerine düşeni yaparken, hükümetinde önleyici tedbirleri hayata geçirmek için çalışmalar yapması gerekmekte" diye konuştu.  

 

MHP olarak uyuşturucu konusunun tüm detaylarıyla araştırılması amacıyla komisyon kurulması için öneride bulunduklarını söyleyen Tekin, "Mecliste bu komisyon kurulduğu zaman gençlerimizi ölüme sürükleyen bu kötü alışkanlıktan kurtulması için çalışmalar yapılabilecektir. Hükümet uyuşturucu konusunda etkin bir mücadele sergileyebildiğine inanmıyorum. Terör örgütlerinin finans kaynaklarının başında uyuşturucu gelmekte. Hükümetin terör konusunda verdiği mücadeleyi uyuşturucu konusunda da vermesi gerekmekte. Uyuşturucu konusunda yapmış olduğu çalışmalar yetersiz ve daha kapsamlı çalışmalar yapması gerektiğini söylüyoruz. Gençlerimiz çok önemli. Bu ülkenin yarınlarının idarecileri, doktorları, öğretmenleri ve siyasetçileri bu gençler olacaktır. Gençlerimizi iyi yetiştirmemiz gerekli. Ülkeyi bu gençlik yönetecektir. Eğer hükümet uyuşturucu konusunda doğru çalışmalar yapması durumunda, terörle mücadelede olduğu gibi MHP olarak bu konuda da desteğini esirgemeyecektir" şeklinde konuştu.  

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Uyuşturucuyla, etkin, mücadele, edilmiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı