Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 15:43
 
Valilik soruşturmayı tamamladı
İçişleri Bakanlığı talimatıyla Samsun Valiliği'nin, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve beraberindeki 4 isim hakkında başlattığı soruşturmayı tamamlamasının ardından dosyayı İçişleri Bakanlığı'na gönderdiği öğrenildi.
GÜNDEM Haberi
Valilik soruşturmayı tamamladı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve beraberindeki 4 isim, Tekkeköy’de denizden çalınan kum ve çalınan kumun bir işletmeye satılması olayında yaklaşık 300 bin TL’lik menfaat temin ettiği gerekçesiyle yapılan şikayet sonucu İçişleri Bakanlığı’nın izni ile Samsun Valiliği soruşturma başlatmıştı. Soruşturma başlatılması üzerine Samsun'da olaylar içinden çıkılmaz hal almıştı. Kaçak kumun satıldığı firmanın Hasan Togar'a bin TL değerinde cip hediye eden firma olduğu anlaşıldı.

 

Hasan Togar'ın soruşturma geçirmesine neden olan şikayet dilekçesini İçişleri Bakanlığına sunan Av. Rıfat Bülbül, Togar'ın siyasi rakibi Ali Bülbül'ün oğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Togar Rıfat Bülbül'ün belgeleri basına sızdırma şantajıyla kendisinden 1 milyon TL istediği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.   Daha Samsun Valiliği soruşturma çerçevesinde ifadeleri almaya başlayınca herşeyi itiraf eden firma sahibi kendisini Togar'ın korumasının tehdit ettiğini iddia ederek Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

 

Bunlar yaşanırken sabıkalı eski gazeteci ve bir taraftar derneği başkanı 4 yıldır yayında olmayan bir derginin adıyla "Hırsız Var!" başlıklı bilgisayar çıktısı hazırlayarak Tekkeköy Belediyesi'nin kapısına dayandıkları iddia edilmekte. Bu arada olayları araştıran gazeteci Berat Gonca ve Sezer Sezer, Tekkeköy Belediyesi Basın Danışmanı'nın yönlendirmesiyle sabıkalı eski gazeteci ve taraftar derneği başkanı tarafından tehdide maruz kalmış ve bu konuda yargıya yansımıştı.   Tüm bu karmaşanın arasında Samsun Valiliği, İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla başlattığı soruşturmayı tüm detaylarıyla inceleyip, gerekli ifadeleri alarak soruşturmayı tamamladığı ve İçişleri Bakanlığı'na tamamladığı dosyayı yolladığı öğrenildi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Valilik, soruşturmayı, tamamladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı