Haber Detayı
19 Aralık 2018 - Çarşamba 12:06
 
Vatandaşa rapor eziyeti!
Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde "Sistem arızalı" gerekçesiyle yazılan istirahat raporlarının hastalara verilmediği ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Vatandaşa rapor eziyeti!

Son günlerde Samsun Gazi Devlet Hastanesi'ne iş kazası başta olmak üzere, hastanenin acil servisine müracaat eden hastalara nöbetçi acil doktorunun yazmış olduğu istirahat raporlarının hasta kayıt bölümünde sistem arızası bahanesiyle hastalara verilmediği ortaya çıktı. Doktorlar tarafından verilen raporlar dışındaki tüm işlemlerin sorunsuz yapıldığının ama rapor vermeye sıra geldiğinde sistem arızasından bahsedilmesi, "Vatandaşın raporları kasıtlı mı verilmiyor" sorularının sorulmasına neden oldu.

 

Hastaneden doktorların yazdığı raporları alamayan hastaların, bir çoğunun rahatsızlıklarına rağmen ellerinde raporları olmadığı için istirahat haklarını kullanamadıkları ve işlerine gitmek zorunda kaldıkları vurgulanıyor. Hastanenin geriye dönük olarak raporlarını hastaneden alabileceklerini belirttikleri, ama bir çok hastanın hastaneye dönerek raporlarını almaya zamanları olmadığı öne sürülüyor. Hastanede 3 gündür "Sistem arızalı" gerekçesiyle hastalara raporlarının verilmediği öğrenildi.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Gazi Devlet Hastanesi, Rapor
Yorumlar
Haber Yazılımı