Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 21:06
 
Yaşar, ‘Biletli Samsunspor taraftarları stada alınmamıştır’
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar Yeni Çorumspor maçında takımını desteklemek için stada girmek isteyen Samsunspor taraftarına TOMA’larla ve biber gazıyla müdahale edilmesini sert bir dille kınadı.
SİYASET Haberi
Yaşar, ‘Biletli Samsunspor taraftarları stada alınmamıştır’

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar yaptığı açıklamada;

“Yeni Çorumspor ile Yılport Samsunspor arasında dün oynanan maç öncesi maalesef istenmeyen bir takım olaylar meydana gelmiştir. Samsunsporlu bazı taraftarlar stada alınmamıştır. Stada alınmayan bu taraftarlara TOMO’larla, biber gazı ve göz yaşartıcı gazlarla müdahale edilmiştir. Çok sayıda taraftar yapılan bu müdahale sırasında zarar görmüştür. Fenalık geçiren bazı taraftarlara, statta bulunan 112 acil servis ekipler müdahalede bulunmuşlardır.

 

Yaşlanan bu olayların sorumlu mutlaka bulunmalıdır. Dün spor adına yazık olmuştur. Bir spor müsabakasın TOMO’larla falan bu hale getirilmesi kabul edilebilir bir şey değildir. Samsunspor taraftarı terörist değildir. Taraftar, takımını desteklemek için stada gitmiştir. Biletli Samsunspor taraftarı stada alınmamıştır. Bunu kabul etmek mümkün değildir” dedi.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Yaşar,, ‘Biletli, Samsunspor, taraftarları, stada, alınmamıştır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı