Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 12:17
 
Yaşar’dan 15 Temmuz mesajı
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Yaşar’dan 15 Temmuz mesajı

İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye Cumhuriyeti tarihine hain darbe girişimi olarak geçen ve Türk Milleti’nin tüm dünyaya demokrasi ve bağımsızlık dersi verdiği 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam üç yıl geçmiştir” dedi.

 

Yaşar Mesajında,

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.  15 Temmuz gecesi Türkiye tarihinin en karanlık gecelerinden birisi olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan FETÖ terör örgütü üyeleri, milletin paralarıyla ve alın teriyle alınan tankları, topları, tüfekleri, silahları, helikopter ve uçakları milletimizin üzerine doğrultmuşlardır.

 

Devletimizi yıkmaya ve ülkemizi bölmeye kalkışmışlardır. Bu durum karşısında kahraman milletimiz, hiç çekinmeden sokaklara koşmuş ve darbecilere karşı göğsünü siper etmiştir. Milletimiz tek yürek olmuştur. O gece darbeci hainlerle, milletimiz arasında kahramanlık mücadelesi yaşanmıştır. Yaşanan bu kahramanlık mücadelesi milletimiz kazanmıştır. Ama ne yazık ki bu mücadele sırasında, 250 kahramanımız şehit olmuş ve 2193 kahramanımız da gazi olmuştur. 

 

Sokaklarda bütün bunlar yaşanırken, siyasilerimiz iktidarıyla muhalefetiyle birlik olunmuş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi açık tutulmuştur. Buradan bu Gazi Meclis’ten darbecilere ve tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı verilmiştir. Dünyaya, Türkiye’nin milletiyle ve bayrağıyla bölünmez bir bütün olduğunu bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz’da verilen bu mücadele ile FETÖ terör örgütünün emellerine ulaşmasına izin verilmemiştir. Aziz milletimizi göstermiş oldukları bu kahramanlık mücadelesinden dolayı bir kez daha kutluyorum. Bu vesileyle, 15 Temmuz’un üçüncü yılında milleti, bayrağı ve vatanı uğruna canlarını hiç çekinmeden feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, tüm milletimize selam ve saygılarımı sunuyorum” diye belirtti.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, İYİ Parti, Bedri Yaşar, 15 Temmuz
Yorumlar
Haber Yazılımı