Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 17:00
 
Yaşar’dan bayram mesajı
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Yaşar’dan bayram mesajı

Yaşar mesajında;

“Yeni bir Kurban Bayramı’nı daha birlik ve beraberlik içinde karşılamanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Bayramı’nın ülkemize, milletimize ve Türk-İslam Alemi’ne hayırlara vesile olmasını dilerim.

Coşkunun, sevincin ve huzurun kaynağı olan bayramlar, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, akrabalık ve kardeşlik duygularımızın pekişmesine, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın gelişmesine çok önemli katkılar sağlamaktadır.

Bayramların, içinde barındırmış olduğu manevi zenginlik ve değer nedeniyle, toplumsal hayatımız içinde ayrı bir yeri ve önemi vardır.  Bayramların getirmiş olduğu bu manevi havayı hep birlikte çok iyi değerlendirmemiz gerekmektedir. Kırgınlıklar ve dargınlıklar unutulmalıdır. Bayramdan güçlü bir şekilde çıkılmalıdır. 

Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma bu bayramda da ön planda tutulmalıdır. Fakir, yoksul ve güçsüzler gözetilmeli, kimsesizlere yardım eli uzatılmalıdır. Kimsizlerin kimsesi olunmalı, yetimlerin, öksüzlerin, hastaların ve düşkünlerin kapısı çalınmalı ve ziyaret edilmelidir. Böylece, bayram sevinci toplumun bütün kesimlerine yaşatılmalıdır.

Zaten ülkemizde yıllardır yaşanan ekonomik kriz, toplumun büyük bir kesimini sıkıntıya sokmuştur. Ardı ardına gelen yüksek zamlarla hayat iyice pahalanmış ve geçim sıkıntısı artmıştır. Hiç olmazsa kısa bir süreliğine de olsa bayram boyunca fakir-fukaraya, garip-grabaya yaşanan krizi ve sıkıntılarını unutturmaya çalışalım.

Ayrıca özel sektörde, bankacılık hizmetlerinde çalışan ve özel sandıklardan emekli olanlar Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da hükümet tarafından emeklilere ödenen bayram ikramiyesinden yararlanamamışlardır. Bu uygulama tamamen eşitsiz ve çifte standart bir uygulamadır. Hükümet bu uygulamadan derhal vazgeçmeli ve tüm emeklilere bayram ikramiyesi ödemesi yapmalıdır.   

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Samsunlu hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin, milletimizin ve tüm Türk-İslam Alemi’nin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, bayramın tüm insanlığa huzur, mutluluk ve barış getirmesini dilerim” dedi.

 

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, İYİ Parti, Bedri Yaşar
Yorumlar
Haber Yazılımı