Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 17:46
 
Yaşar, ‘İYİ’ler Samsun’da kazandı’
İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, İlçe teşkilatını düzenledikleri davetle bir araya getirdi.
SİYASET Haberi
Yaşar, ‘İYİ’ler Samsun’da kazandı’

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanlığının düzenlediği davete İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu ve çok sayıda partili katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar, “Seçim zamanı çok yoğun çalıştık, sık sık görüşebiliyorduk, bu dönem biraz ara vermiş olabiliriz, bu organizasyonların sebebi, iyi insanları biraraya getirmek, abilerimizi, kardeşlerimizi, dost yüzleri görmek ve hasbihal etmektir” dedi.

 

Satar, “Ben protokolleri sevmiyorum, ünvanların, makamların, mevkilerin gelip geçici olduğuna, asıl baki olanının insanların birbirine duyduğu saygı, sevgi ve güven duygusunun olduğuna inanıyorum. Biz teşkilat olarak da protokolleri aştık, kapalı kapıları kaldırdık. Bu memleket ne çektiyse kapalı kapılar ardında 3-5 kişilik grupların aldığı kararlardan, o kararların bir topluma empoze edilmeye çalışılmasından çekti.  Bu akşam burada da protokol masaları yapmadık, herkesin birbiriyle diyaolog kurabilmesini istedik çünkü sizler bizim için, misafir değil, ev sahibisiniz” diye belirtti.

 

İlçe Başkanı Satar, “Biz teşkilat olarak harika bir sinerji yakaladık, seçim döneminde mahalle temsilcisi arkadaşlarımız mitingler düzenledi, SKM’ler açtılar, kadın ekiplerimiz broşür dağıttı, yönetimdeki arkadaşlarımız sandık eğitimleri verdi, sabahlara kadar sandık listelerini ayarladırlar, kendimizi 31 mart sabahına attık. Biz o sabah sanıkları gezmeye başladığımızda sizin gözlerinizdeki ışığı, rakiplerimizin gözlerindeki yılgınlığı gördük ve o an seçimi kazandığımız anladık. Sizlerin sayesinde Samsun’un göbeğine İYİ Parti bayrağını diktik. Her birinize ayrı ayrı cani gönülden teşekkür ediyorum. Benim küçük bir ailem vardı şimdi sizlerin sayesinde kocaman bir ailem oldu, benim temennim bu ailenin gün geçtikçe daha çok büyümesidir” diye kaydetti.

 

Ardından konuşan İYİ Parti Samsun Miletvekili Bedri Yaşar, “Samsun’da İYİ’ler ne kadar güçlü ve başarılı olduklarını göstermişlerdir. Genel Seçimlerde büyük bir oy patlaması yaşayan İYİ Parti, Genel Başkanımız Meral Akşener’in yüzünü güldürmüştü. Genel Seçim öncesi yaşanan elim kazadan dolayı her ne kadar şevkimiz kırılmış olsa dahi arkadaşlarımızın aziz hatırası ve milletimizin bize olan güvenini boşa çıkartmamak için seçimlere Samsun teşkilatı büyük bir azimle çalıştı. Her ne kadar algı operasyonları ile oylarımızı bölmeye çalışanlar ve sandıklarda oyunlar oynamak isteyenler olsa dahi yeni kurulmuş bir parti olarak Samsun’dan bir milletvekilini meclise göndermeyi başardınız” dedi.

 

Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde de Millet İttifakına karşı algı operasyonunun devam ettiğini dile getiren Yaşar, “Hükümetten yana dertli olan vatandaşımız Meral Akşener başkanlığındaki İYİ Parti ve Millet İttifakına bağlandıkça Cumhur İttifakı projeleriyle değil algı operasyonları ve ayak oyunları ile oyumuzu çalma derdine düştüler. Fakat Yerel Seçim sonuçları gösterdi ki Cumhur İttifakı’nın ve AK Parti’nin Samsun’daki gücü büyük oranda kırılmıştır. Bunu başaran iyiler olmuştur. Bunu başaran İYİ Parti’nin Samsun’daki 17 İlçe teşkilatı olmuştur. Bizler inandığımız yolda yürümeye devam ettikçe, İYİ’ler her zaman kazanmaya ve Türkiye Cumhuriyeti için çalışmaya devam edecektir” diye konuştu.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: İYİ Parti, Samsun, Bedri Yaşar, Recep Güleroğlu, Burcu Işıtan Satar
Yorumlar
Haber Yazılımı