Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 07:56
 
Yaşlı Kadını oğlu ve gelini mi öldürdü?
Samsun'un Asarcık İlçesi'nde Alzheimer hastası olan 74 yaşındaki Ayşe Hündür isimli kadının oğlu ve gelini tarafında eziyet çektirerek öldürüldüğü gerekçesiyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2019/10416 Esas No'su ile iddianame hazırlandı.
ASAYİŞ Haberi
Yaşlı Kadını oğlu ve gelini mi öldürdü?

Samsun'un Asarcık İlçesi'nde 27 Nisan 2019 tarihinde Alzheimer hastası olan 74 yaşındaki Ayşe Hündür isimli yaşlı kadın uğradığı şiddet nedeniyle önce Asarcık Devlet Hastanesi'ne ardından ise Samsun OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmış ve hastanedeki tedavisine rağmen yaşanımı yitirmişti. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı yaşlı kadının işkenceye maruz kalarak öldüğünün otopsi raporunda ortaya çıkması üzerine cinayet şüphesi ile 2019/31973 Soruşturma No'su ile tahkikat başlattı.

 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma sonucu 74 yaşındaki Alzheimer hastası Ayşe Hündür'ün oğlu M.H., (54)  ve gelini H.H. (50) ile aynı evde yaşadığı ve komşu ifadelerinde oğlu ile gelini tarafından sürekli fiziki şiddete uğradığını ortaya koydu. Tutuklu şüphelilerin sürekli dövme eylemi gerçekleştirerek yaşlı kadına şiddet uyguladığını iddianamede ortaya koyan savcılık, oğul ve gelinin "Üstsoy'dan Akrabayı Kasten Öldürmek (Beden Ruh Bakımından Kendini Savunamayacak Kişiyi Eziyet Çektirerek Öldürmek)" iddiasıyla Samsun Ağır Ceza Mahkemesi'ne iddianameyi sundu.

 

Şüphelilerin yaşlı kadının düşme sonucu yaralandığı ve sonrasında hastanede vefat ettiği beyanlarını inandırıcı bulmayan savcılık, hazırladığı iddianamede yaşlı kadının hastane raporuna atıfta bulunarak, yaşlı kadını sürekli şiddet uygulandığının ve "ne olursa olsun" düşüncesiyle hareket edildiğinin tanık ifadeleriyle ortada olduğunu iddianamede dile getirildi.

 

Maktul Ayşe Hündül'ün hastane raporunda vücudunun bir çok yerinde darp sonucu oluşmuş eski-yeni morluklar, burun üzerinde yara izinin mevcut olduğu, hastanın bilinci konfüze, yüzün sağ tarafında ekimoz, bacaklarında parmak izi şeklinde morluklar, dizde kabuklanmış yaralar ve morluklar, yanak ve dudaklarında morluklar, sırt arka kısmında farklı ebatlarda morluklar tespit edilerek rapor edildiği savcılık iddianamesinde yer aldı.

 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianamenin önümüzdeki günlerde hangi ağır ceza mahkemesinin bakacağının belirlenmesinin ardından davanın başlaması bekleniyor.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, Asarcık
Yorumlar
Haber Yazılımı