Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 09:27
 
Yeni partinin hedefinde AK Parti ve MHP mi var?
Ali Babacan öncülüğünde kurulma faaliyetleri devam eden yeni partinin Samsun'da örgütlenmesini Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta ile Av. Adem Güney'in üstlendiği iddia edilirken, iki ismin Samsun'da AK Parti ile MHP'yi karıştırma faaliyeti içerisinde oldukları dile getiriliyor.
SİYASET Haberi
Yeni partinin hedefinde AK Parti ve MHP mi var?

Eski Bakan Ali Babacan öncülüğünde eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti için hummalı çalışmaları devam ediyor. Yeni kurulacak olan partinin Samsun'da örgütlenmesini MHP'den ihraç edilen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta ile AK Parti Samsun eski İl Başkanlarından Adem Güney'in üstlendiği belirtiliyor. Bu çerçevede Adem Güney'in AK Parti'yi Erhan Usta'nın ise MHP'yi karıştırdığı ve yeni parti kurulduğunda her iki partiden de çok sayıda ismi yeni partiye transfer etme gayreti içerisinde oldukları vurgulanıyor.

 

Son yapılan yerel seçimlerde Erhan Usta, Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı olmuş ve Adem Güney, AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir yerine Erhan Usta'nın seçim çalışmalarına büyük destek vermişti. MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karabıçak, Erhan Usta'yı MHP içerisindeki faaliyetlerini yakın markaj takip ettiklerini basına açıklarken, Adem Güney ise kendisine ait Medyaveri isimli internet haber sitesinden AK Parti'yi eleştiren haberlere yer verdiği gözleniyor.

 

Adem Güney'in günlük yerel gazete almak için gayret sarfettiği vurgulanırken, bu eksende Samsun'da bazı gazete sahipleriyle temas halinde olduğunun altı çiziliyor. Adem Güney'in alacağı gazete üzerinden yeni kurulacak olan partinin propagandasını yapmayı amaçladığı iddia edilirken, gazetenin başına ise gazeteci Haydar Öztürk'ü getirme planı içerisinde olunduğu belirtiliyor. Haydar Öztürk'ün sahibi olduğu Samsun Kent Haber isimli internet haber sitesini Adem Güney'in ofisine taşıdığı ve son dönemdeki yayın politikasını Adem Güney ve Erhan Usta'nın ekseninde yürüttüğü biliniyor.

 

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Samsun, AK Parti, MHP, Adem Güney, Erhan Usta, Abdullah Karapıçak, Mustafa Demir, Ali Babacan, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Haydar Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı