Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 14:42
 
Yeni yılda yeni mekan
Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde şimdilerde taşınma heyecanı yaşanıyor. Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hüseyin Yalçın Büyükkarabacak, "Yeni binaya geçmek için Sağlık Bakanlığı'nın geçiş onayını bekliyoruz" dedi
GÜNDEM Haberi
Yeni yılda yeni mekan

1902 yılında Canik Hamidiye Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayan, daha sonra işkal güçlerince el konulan, 1924 yılında Samsun Millet Hastanesi ismini alan ve 1971 yılı Mayıs ayında Karadeniz Bölgesi Ruh Sağlığı olarak hizmet veren bina Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yeni bina yapılması üzerine boşalıyor.

 

Yılsonuna kadar Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin yeni binasında hizmet vermeye başlayacağını belirten Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hüseyin Yalçın Büyükkarabacak, "Yeni binaya geçmek için hazırlıklarımızı yaptık. Son rötuşlar yapılıyor. Sağlık Bakanlığı'nın geçiş için onayını bekliyoruz" dedi.  

 

Yeni binaya taşınmalarının ardından hizmet kalitesinin artacağını kaydeden Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hüseyin Yalçın Büyükkarabacak, “Hastane olarak sadece Samsun’a değil bölgede 13 şehre baktığımızdan hasta sirkülasyonumuz çoğu zaman fazla oluyor. Yeni binamıza geçtikten sonra AMATEM servisimizi 60 yataklı olarak planlıyoruz. Bunun 15 yatağını ÇEMATEM olarak ayırmayı planlıyoruz. Yetişkin hastalarımızın yanı sıra çocuk yaştaki hastalarımızın da tedavisinde mevcut binamızda fiziki şartlardan dolayı çoğu zaman yetersiz kalıyorduk. Fakat yeni binamıza taşındıktan sonra bu eksikliğimizi de gidereceğiz” diye kaydetti.    

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Yeni, yılda, yeni, mekan,
Yorumlar
Haber Yazılımı