Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 19:27
 
Yeşilçam Filmleri, Müzikleriyle Samdob’da Hayat Buluyor
SAMDOB sezonun son senfonik konserini dinleyenlerin doyumsuz anlar yaşayacağı “Yeşilçam Film Müzikleri Konseri” ile yapıyor. 23 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleşecek konserde ünlü besteci Cahit Berkay solist sanatçı olarak yer alacak.
SANAT Haberi
Yeşilçam Filmleri, Müzikleriyle Samdob’da Hayat Buluyor

Yeşilçam Film müzikleri denince akla gelen ilk kişilerden olan ünlü besteci, söz yazarı ve şarkıcı Cahit Berkay “Yeşilçam Film Müzikleri Konseri” ile Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Sahnesi’ndenostalji rüzgarı estirmeye geliyor.İki bölümden oluşan konserde Melih Kibar, Cahit Berkay, Yalçın Tura, Saturi Ethem Efendi, Kemani SebuhSimonyan ve Moğollar grubunun eserleri sanatçılar tarafından yorumlanacak.

 

Biletleri satışa çıktıktan kısa bir süre içerisinde tükenen “Yeşilçam Film Müzikleri Konseri”, 23 Mayıs 2019 Perşembe akşamı saat 21.00’de gerçekleştirilecek.

 

Neşeli Günler, Hababam Sınıfı, Al Yazmalım, Tosun Paşa gibi unutulmaz filmlerin müziklerine yer verilen konserin orkestra şefliğini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı Profesörü Burak Tüzün yapıyor.  Konserde Cahit Berkay solist olarak yer aldığı konserin metin yazarı Hande Taban. Başkemancının A. Bengi Yardımlı’nın olduğu konserde sanatçılara Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik edecek.

 

Yeşilçam Film Müzikleri Konseri’nde, düzenlemelerinin Yusuf Yalçın’a ait olduğu;besteci Melih Kibar’ın “Aile Şerefi, Neşeli Günler, Gülen Gözler (Orkestra Uvertür)” ve “Hababam Sınıfı”, besteci Cahit Berkay’ın “Al Yazmalım, Devlerin Aşkı, Dila Hatun, Çiçek Abbas, Güler Misin Ağlar Mısın?, Hülya”, bestesi Moğollar grubu ve Cahit Berkay’a ait “Bu Nasıl Dünya”, besteci Saturi Ethem Efendi ve Şehnaz Yonga’nın “Tosun Paşa”, besteci Kemani Sabuh Simonyan’ın “Süt Kardeşler” parçaları ve besteci Yalçın Tura’nın “Umutsuzlar” eseri sanatçılar tarafından senfonik olarak seslendirilecek.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Yeşilçam, Filmleri,, Müzikleriyle, Samdob’da, Hayat, Buluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı