Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 07:19
 
Yılmaz ve Ölmez'e Samsunspor ahı mı?
Samsunspor'un bugünkü duruma düşmesindeki en büyük pay sahibi olduğu bilinen eski Başkanlardan Kazım Gürol Yılmaz iflas ederken, Adnan Ölmez'in de iflas ettiği öne sürülüyor. Her iki ismin de Samsunspor'un ahını aldıkları belirtiliyor.
GÜNDEM Haberi
Yılmaz ve Ölmez'e Samsunspor ahı mı?

Samsunspor'un Süper Lig'den düşerek 5 yıl 1. Lig'de mücadele etmesinin ardından Süper Lig'e çıktığı 2005 yılında Adnan Ölmez, Samsunspor'un başına geçmiş ve bir sezon sonra kulübü borç batağına sokarak kulübü tekrar Süper Lig'den düşürüp hastalık bahanesiyle başkanlığı bırakmıştı. Samsunspor'un tekrar 5 yıl 1. Lig'de mücadele etmesinin ardından 2011 yılında Süper Lig'e çıkmış ve bu sefer Kazım Gürol Yılmaz, Samsunspor'un başına gelmiş ve o da aynı Ölmez gibi bir sezon başında durduğu takımı alt lige düşürmesinin ardından borç batağında bıraktığı Samsunspor'u hastalık bahanesiyle bırakıp kaçmıştı.

 

Samsunspor bugün 2. Lig'de mücadele etmekte ve Samsunspor'un bugün düştüğü durumun baş aktörü olarak Adnan Ölmez ve Kazım Gürol Yılmaz olduğu taraftarlarca dillendirilmekte. Her iki isim de Samsunspor üzerinden reklamlarını yaptıkları yönünde eleştiri yağmuruna tutuluyor. Yüzbinlerce taraftarı olan Samsunspor'un 2. Lig'de mücadele etmesine neden olduğu öne sürülen iki ismin de bugünlerde ekonomik zorluk çektikleri gözlenirken, bu durum karşısında taraftarlar, "Alma Samsunspor'un ahını çıkar aheste aheste" şeklinde tepkisini gösteriyor.

 

Bilindiği gibi Çarşamba Ticaret Borsa Başkanı Kazım Gürol Yılmaz'ın gün aşırı şirketlerine bankalardan çektiği ve ödeyemediği krediler yüzünden iş yerlerine hacizler gelirken, Adnan Ölmez ise önceki gün sahibi olduğu ve içerisinde, gazete, Tv, radyo ve dergiyi barındıran Haber Medya Kuruluşu'nu ani bir kararla kapatma kararı aldı. Tıpkı Kazım Gürol Yılmaz gibi Adnan Ölmez'inde iflas ettiği ve yalnızca medya kuruluşuyla sınırlı kalmayıp sahibi olduğu Borsan Grup'ta da önümüzdeki günlerde büyük dalgalanmalar yaşanacağı iddia ediliyor.

Kaynak: () - SAMSUN ETİK HABER Editör:
Etiketler: Yılmaz, ve, Ölmez'e, Samsunspor, ahı, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı