Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 20:51
 
Zeybek'ten SASKİ'ye Atatürk tepkisi
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (SASKİ)’den Atatürk logolarının kaldırılmasına tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Zeybek'ten SASKİ'ye Atatürk tepkisi

"SASKİ, personelinin veya birkaç belediye yöneticisinin malı ve yeri değildir" diyerek tepki gösteren CHP Samsun Milletvekili Zeybek, "SASKİ Samsun halkının mülküdür. Atatürk ülkemizin, devletimizin kurucusudur. Atatürk Samsun özelinde ve özünde çok önemli yere sahiptir. Atatürklü Logolarından rahatsız olanlar Atatürk karşıtı görüşlerini, tavırlarını bu şekilde dışarı vurma yöntemleri rahatsız edicidir. Görüşlerini dile getirme konusunda açık konuşsunlar. Kendilerine makam veren bu millet o makamı dar eder'' dedi.

 

Atatürk logosundan neden rahatsız olunduğunu sorgulayan Zeybek, "Oturduğumuz yerin Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne borçlu olduğumuzu unutmayınız. SASKİ’den Atatürk Logolarının kaldırılması ile hazımsız düşüncelerini dışarıya vurmaya çalışıyorlar, gafletliğinizi açıkça söyleyin.SASKİ ‘de Atatürk amblemli logoyu kaldıran Samsun Büyükşehir Belediyesi yöneticilerini kınıyorum. Oturduğunuz kurumun varlığını Atatürk ve arkadaşlarına, kurtuluş mücadelesini verenlere borçlu olduğunuzu tekrar tekrar hatırlatırız" şeklinde konuştu.

Kaynak: () - HABER MERKEZİ Editör:
Etiketler: Samsun, SASKİ, Atatürk, CHP, Kemal Zeybek
Yorumlar
Haber Yazılımı