Yazı Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 11:22
 
Beka sorunu devam ediyor
Onur ERCAN
 
 

Mahalli idareler seçimi bitti Beka sorumu bitti mi...

 

Hayır bitmedi...

 

Şimdi sıra kaos ortamında.

 

Sokakları karıştırma, yağmalamalar, kırmalar dökmeler başlayacak, velhasılı bu yaz çok sıcak geçecek. Ülkeyi erken seçime zorlayacaklar. Bellide 2020 de erken seçim kararı aldıracaklar.

 

Maksat zayıf bir Türkiye. Avrupa ve ABD’ye boyun eğen, IMF’den borç alan, gelişmeyen zayıf bir Türkiye.

 

Diyeceksiniz ki; saçmalıyorsun.

 

Hep beraber mayıs sonrasında göreceğiz.

 

Türkiye’deki olaylara bir kaç tv kanalının haberlerinden bakarak gündemi çözmeye çalışırsak; patlıcan, soğan ve dolar görürüz.

 

Eğer kafamızı kaldırırsak biraz; Yeni dünya düzeni, Akdeniz petrolü, İpek yolu, Suriye’nin kuzeyindeki Kürdistan devleti, İsrail ve ülkemizin üzerinde oynanan oyunları ve daha çok sayabileceğimiz bir çok olayları görürüz. Bu da bize çeşitli farkındalık oluşumunu ve millet olarak ne yapmamız gerektiğini nerede duracağımızı, vatandaş olarak ne yapmamız gerektiğini anlamamızı sağlar.

 

Yeni dünya düzeninin ne olduğunu bu düzende masada kimlerin olacağını bilmeyen bir toplumuz.

 

Ülkenizi tehdit eden faktörlerin neler olduğunu, bunlara destek veren içimizdekilerin kimler olduğunu. Dolarla bizi sıkıntıya sokulmaya çalışılırken bütün mal varlığıyla dolar alan zenginlerin kimler olduğunu da bilmiyoruz hatta haberimiz bile olmuyor.

 

Elimizde bir Vatanımız var, bu vatana sahip olabilmek için her zaman güçlü bir birliktelik, bölünmeden safları sıkı tutmak lazım.

 

Birileri bizi çok kolay böldü ve buna da malzeme olduk.

 

Bazı vatandaş bilmiyor ama dış güçlerin bildiği en önemli olgu oy oranıdır. Biz burayı anlayabilsek zaten güçlü bir ülke olacağız.

 

Lakin burayı anlayamadığım için çok kolay bölündük. Unutmamalıdır ki; bizi bu hale sokanlar toplum psikolojisini çok iyi biliyorlar. Bizden dediğimiz kişileri çok kolay satın alabiliyorlar.

 

Birilerine ders verelim derken kendimizi sıkıntıya soktuk.

 

Umarım bunun sorumlusunun kim olduğunu anlayabiliriz.

 

Türkiye daha çok sürünecek.

 
Etiketler: Beka, sorunu, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı