Yazı Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:15
 
Beynimizdeki Kelepçe
Onur ERCAN
 
 

Dünyada savaş teknikleri değişti. Psikolojik savaş denen kavram ortalığı kasıp kavuruyor adeta. Beynimize kelepçe takıyorlar ve buna karşı yaptığımız bir mücadele yok. Batının bu mücadelesi çok güçlü bir ekip tarafından icra edilir. Şu an Türkiye’de bu konuda meydan çok boş. 90 doğumlular, 2000 doğumlular ve 2010 doğumlular çok hızlı bir şekilde ayrı ayrı bu saldırıya maruz kalıyor.

 

Sosyal medya aracılığıyla akıllı telefonlar kullanılarak belli bir kuşağın beyinlerini tamamen kendi emellerine hizmet edecek hale getiriyorlar. Bir çocuk ergenlik dönemindeki arkadaş çevresinde hangi ahlak yapısında insanlar varsa, ona ömrünün kalan kısmında ya huzurlu bir gelecek, ya da hem kendisi hem ailesi için kötü gelecek oluşturacaktır.

 

İşte, erken yaşta tanıştığı arkadaşı, içinde başka bir dünya olan akıllı bir cihaz. Bunun önüne geçemiyoruz ve bunun da imkânının olmadığı düşünüyorsak geleceğimiz hakikaten çok tehlikede demektir.

 

Türkiye’de bir kuşağa medya aracılığıyla, izdivaç, yemek, survivor, yarışma programları, ensest ilişkili filmlerle kelepçe takılmış vaziyette. İnsanların, olandan bitenden, yapılan hizmetlerden, yalanlardan, iftiralardan, manipülasyonlardan, algı yönetimlerinden haberi yok.

 

Bir dönem aczimendiler vardı, sanki koca Türkiye’yi öyle bir çakma İslam sarmış; sokaklarda sakallı cübbeli sarıklı insanlar dolaşıyordu. Medya bunun üzerine giderek halkın, kendi istedikleri tepkiyi vermelerini sağladılar. Arkasından mevcut hükümet erken seçim almaya zorlandı.

 

Şimdilerde ise aynı hadiseyi dış güçler daha kolay yapar hale geldi. Bunun için zamanın en büyük silahı olan sosyal medya kullanılıyor. Gelecek 20 yılda, değerlerinden yoksun, inanç yoksunu bu kuşak, seçimlerde ülke menfaati için nasıl oy kullanacağını düşünmeden; kim olduğunu bilmediği güçlerin yönlendirmesiyle sandıkta oyunu kullanacak.

 

Şu an bile, Fetö ve Pkk terör örgütlerini bazı güçler, o kadar masum ve şirin gösterip, kelepçeli beyinlerin oy potansiyelleri emebiliyorlar. Bu millet, birilerinin her evden bir oy diye başlattığı kampanyaya dahil olarak, her gün gelen şehitlerin katillerini meclise soktu. Hadi bakalım bunu kime anlatacaksın, nasıl anlatacaksın.

 

İşte o zaman, ordunun güçlü olması, S 400’lerin olması hiçbir işe yaramayacak. Çünkü başa geçecek kişiler kendi vatanını düşünen değil, bir takım güçlerin yetiştirdiği kişiler olmuş olacak. İlk fırsatta ülke için büyük yatırımlar durdurulacak, büyümeyle alakalı bütün hamleler iptal edilecek, Abd’nin istediği küçüklüğe gelmesi sağlanmış olacak.

 

Kafada sadece algı için üretilen gündem ve medyada neyi izlemesine karar verildiyse onu izleyen belli bir kitle var. Türkiye’nin orta doğuda, akdenizde, fıratın doğusunda batısında neler oluyor. Pentegonun ve Cıa’nın üzerimizde oynadığı oyunlar neler, Hükümet ne yatırımlar yapmış kimlere nasıl imkanlar oluşturmuş, yapılan vaatler ne?

 

Böylece, insanların gözünün önüne bir kibrit çöpünün dayatılmasıyla arkadaki ormanı kaybettiriyorlar. Geçekler çarpıtılarak iç dış yapılıyor, konu vatan olmasına rağmen, konuşulan; diktatör, haksızlık eden, antidemokrat, insanların özgürlüklerini kısıtlayan bir algılar oluyor ve gerçekler böylece gizlenmiş oluyor.

 

Yarın geç olmadan, geleceğimizi teşkil edecek yavrularımızı kurtarmak için hep birlikte el ele mücadeleye başlamalıyız. Yoksa barutsuz, dumansız, silahsız savaşta geri kalmak bizi vatansız yapacaktır.

 

Değerli şair, Necip Fazıl’ın dediği gibi; "Kendi vatanımda parya." Olmayalım.

 
Etiketler: Beynimizdeki, Kelepçe,
Yorumlar
Haber Yazılımı