Yazı Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 09:01
 
Cennet Vaadedenler
Mehmed Hekimoğlu
 
 

1521'de İspanya ordusunda Fransızlara karşı savaşan ve bu savaştan yaralanarak kurtulan Inigo Lopez de Loyola, Hazret-i İsa'nın hayatını anlatan kitapları okudukça fikirleri değişmiş, Alumbrados(Aydınlanmışlar, Sabetaycılığın Hıristiyanlık içerisindeki versiyonu denilenilir ki Hıristiyan görünen gizli yahudilerdir.) Yahudileriyle dostluk kurmuş, 1540'da Cizvit(Jesuit) mezhebini Papalığın tasdikiyle kurmuş ve ardından faaliyetlerine başlamışlardır.

 

Haşhaşilere benzeyen ve Formula dedikleri doktrinle cemiyetin inanç sistemini dizayn eden Loyola itaati önplana çıkartmıştır. Fizîkî kusur sahipleri bu cemiyete giremezler. Tarikatin mensupları sıkı bir disiplin ile yetiştirilip, alâka duydukları alanı seçerler ve tarikatın mekteplerinde veya atama yaptıkları yerlerde görev yaparlar.

 

Liderlerine general diyen cizvitler, maarifin ehemmiyetinden haberdâr olduklarından dolayı pek çok yerde mektepler açmışlardır. Cizvit Papa Francis(şuanki papa) 1556'da ilk general Loyola öldüğü zaman mektep sayısının 74 olduğunu söylemiştir. Amerika Birleşik Devletleri'nde Georgetown, 1789'da kurulan ilk Cizvit üniversitesiydi. İstanbul'da ise Cizvitler'in ilk merkezi olarak San Benedetto Manastırı kurulmuştu. Bunun gibi Amerika'da Fordham Üniversitesi, Loyola Üniversitesi, Boston Koleji, John Carrol Üniversitesi (bu üniversitede Said Nursî adına açılmış bir kürsü vardır) dahil 28 Cizvit Üniversitesi, dünya çapında ise yaklaşık 189 Cizvit Üniversitesi var.

 

Bu cemiyette Yahudîlerin hâkimiyeti mevzuubahistir. Hatta bazı araştırmacılar Loyola'nın anne tarafından yahudî olduğunu yazmaktadır. Bu malûmat kesin olmamakla beraber cemiyet içindeki yahudî hâkimiyeti ve yahudîlerle yakın temasta bulunulmasından ve dostluk kurulmasından dolayı bu ihtimali güçlenmektedir. İlluminati tarikatini Cizvit Adam Weishaupt ve Yahudi Mayer Amschel Rothschild'in kurduğunu da ilave edersek bu ihtimal daha da pekişmiş olur.

 

Global Sermaye'nin bir parçasını oluşturan bu cemiyetin asıl hedefi, sosyalist devlet yapısını desteklemek(sosyal devlet ile karıştırmamalı), parçalanmış aile düzeni meydana getirmek ve dinler arasındaki farkları ortadan kaldırarak dünya hâkimiyeti kurmaktır. Ilımlı İslâm da tek din projesinin bir parçasıdır. Hatta bununla alâkalı olarak Papa 4/9/2017'de Fransız gazeteci Dominique Wolton'a verdiği bir mülâkatta "Müslümanların da Kur'an-ı Kerimi, İncil'de yapıldığı gibi tarihî kritik usulüyle tahlil ve tenkite tâbi tutmaları gerektiğini, ancak tarihselcilik yardımıyla ilerleye bileceğini" söyleyerek bu projeye açıkca destek vermiş ve bir nevî bu işle uğraşanlara akıl vermiştir. Yine aynı Papa aynı projeyi geliştirmek için, El Ezher Şeyhi Dr. Ahmed Tayyib ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nin başkenti Abu Dabi'de İnsanî Kardeşlik Beyannamesi imzalamıştır.

 

Cemiyet bu çalışmalardan meyvelerini topluyor ki 27/02/2008 tarihinde The Guardian gazetesi "Türkiye 21. yy İslâmı için çalışıyor" başlığıyla "Cizvit Felix Koerner, Ankara profesörlerini Hıristiyan reform hareketlerini modern İslam'a nasıl uygulayacakları konusunda eğitiyor." diyerek haber veriyordu.

 

Kendini tanrı ilân eden Global Sermaye'nin en büyük ihtiyacı tek din inancıdır.

Ancak böyle insanları kontrol edebilir.

 Peki kendini tanrı ilân edip insanlarla neden uğraşıyorlar?

 Cevap kısa: Tanrının, kulları olmalı...

 Bir sonraki yazıda görüşmek üzere...

 
Etiketler: Cennet, Vaadedenler,
Yorumlar
Haber Yazılımı