Yazı Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 13:34
 
Helal Olsun, Adamsın...
Ayhan GONCA
ayhan.gonca@hotmail.com
 
 

Esnafa verilen ve geri alınacak olan faizli kredileri 250 milyar liralık destek paketinin içinde neden sayıyorsun kardeşim? Sanki geri almayacaksın... Hem de faiziyle...

 

Garibana verilen o 1000 liralar da yattığı yerden 8-10 bin lira maaş alanların yanında devede kulak bile değil. Adamlar zaten günde 2-3 saat çalışıyorlardı, saçma salak corona uygulamaları yüzünden hepten yatıyorlar ve evlerinde kalıp para da harcamamalarına rağmen takır takır aynı maaşı alıyorlar.

 

Yanlış anlaşılmasın, aldıklarında gözü olanın gözü çıksın, lakin işin bu boyutunu ele almayıp yasaklarla eve tıktıkları millete sanki ihsanda bulunuyorlarmış gibi davranış sergilenmesi de yanlıştır.

 

Yahu nasıl bir akıldır ki haftanın 4 günü yayılmayan bir virüs kalan 2-3 gün yayılabiliyor. Ve nasıl bir akıldır ki 4 gün çalışmasına izin verilenler eve gittiklerinde ev halkına virüsü bulaştırmadığına inanabiliyor.

 

Tamam corona olayında alınan kararların küreselcilerin baskısıyla alındığını, onların emrindeki TV'lerin reklam gelirlerini arttırmak için propaganda yaparak da milleti korkuttuğunu anladık. Da karar aldıktan sonra yasakların uygulanması noktasında İçişleri personelinin vatandaşa eziyeti nedir arkadaş? Bırakın daha milletin yakasını artık.

 

Yok, tehdit altında mısınız, yüksek perdelerden alın yasak kararlarını, alttan, "Durmak yok yola devam" deyin ki ülke bu safsatayı en az zararla atlatsın... Değil mi?

 

Ha bu arada, bugün bir polisimizin maske takmadığını gördüm, yüzümde bir gülümseme oldu, ve dudaklarımdan, "Adamsın" sözleri döküldü. Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı başta olmak üzere  bakanları örnek alan bir devlet görevlisi... Helal olsun... Adamsın...            

 

Öte yandan, bilimsel açıklamalara göre;  ayda en az iki defa mutasyona uğrayan en az öldürme oranına sahip corona virüs için nasıl aşı üreteceksiniz? Dünya halkları da bunu yiyor iyi mi?

 

Ve ..  AK Parti iktidarının İstanbul Sözleşmesi ve corona konusundaki bütün uygulamaları yanlıştır ve biz bunu sonuna kadar eleştireceğiz. Doğrularını zaten akl-ı selim gereği  alkışladık, alkışlıyoruz. O halde çok sayıda doğrusu ve hizmeti bulunan AK Parti bünyesinde doğru insanların sayısı sayılamayacak kadar çok. İstanbul Sözleşmesi'ni ve corona yalanını topluma ve devlete dayatanlar bir bir elden geçirilmeli, bağlantıları, banka hesap hareketleri, geçmişleri, eğitim aldıkları ve bulundukları yapılar, tehdit altında iseler durumları gözden geçirilmelidir. Bilmem anlatabiliyor muyum?

 
Etiketler: Helal, Olsun,, Adamsın...,
Yorumlar
Haber Yazılımı